Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Jak se správně starat o svíčky

Nevím jak vy, ale já pokaždé, když sem si koupila nějakou svíčku ve skle a zapálila ji, tak se mi tam udělal vždy takový nevzhledný tunýlek okolo knotu a po stranách mi vosk zůstával netknutý. Říkala jsem si, že to není možný a tak jsem se ptala i pár svých kamarádek a zjistila jsem, že nejsem sama komu to tak dělá. Navíc sem občas měla sklo očouzené od dýmu.

Začala jsem tedy pátrat na internetu a hledat kde dělám chybu.

A k mému úžasu sem našla hned několik dobrých rad, které jsem ihned vyzkoušela. A hle :-) je po problému. Přitom stačí opravdu tak málo. No jo, ale to mi nikdy nikdo neřekl. Vím, že se musím starat o kytky, ale o svíčky? To by mě fakt nikdy nenapadlo.

Takže sem se nachytřila a můžu předat dál :-)

Aby vám přírodní svíčka vydržela a hořela, tak jak má je potřeba pečovat hlavně o její bavlněný knot.

1. Nejdůležitější je první zapálení svíčky.

Abyste zamezili tomu, že vám vznikne tunýlek uprostřed svíčky, je nutné poprvé svíčku nechat hořet dostatečně dlouho, až se roztopí celý její povrch až ke kraji. Noo tak to sem před tím rozhodně nikdy nedělala. Prý záleží i na teplotě v místnosti, ale 1-2 hodiny by měly stačit. Takže pokud si jdete dát 20min relax ve vaně, jak to dělávám já, je nejlepší svíčku po koupeli nechat ještě nějakou dobu hořet. Dál je prý doporučeno, aby svíčka hořela nejdéle čtyři hodiny v kuse. Hmmm zajímavé. Při dlouhém hoření se vosk více rozpálí a svíčka rychleji ubývá. Pokud tedy chcete, aby vám svíčka vydržela tak dlouho, jak je uvedeno od výrobce, je tedy doporučeno, aby hořela vždy max. nejdéle 4 hodiny. Tak toto už také dodržuji :-)

2. Aby vám svíčka hezky hořela, je dobré udržovat knot o délce 4–5mm. Doporučuje se zastřihnout před každým zapálením, vyvarujete se tím také černým " začmouděným" skvrnám na nádobě. Tak to by mě ani ve snu nenapadlo. Zastřihávat knot před každým zapálením. Ale fakt to funguje!! :-)

3. Chraňte svíčku před průvanem a klimatizací, tím docílíte, že svíčka bude hořet rovnoměrně. Takže nezapalujte u otevřeného okna ani když větráte pouze na ventilačku.

4. Po zhasnutí se svíčkou nemanipulujte a nechte ji vychladnout. Tak toto asi jako jediný sem vždy dodržovala :-) no jako musím uznat má to logiku.

Tak doufám, že vám moje nachytřené rady k něčemu byly, teď už víte, jak správně o svíčku pečovat a mě nezbývá nic jiného než vám popřát, ať si vychutnáte ničím nerušenou voňavou chvíli s přírodními svíčkami od našich úžasných výrobců ;-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli